Stomatologia dziecięca

Aktualnie usługi stomatologii dziecięcej, poza ortodoncją, w naszej klinice wykonywane są w ramach kontraktu z NFZ.

Dlaczego leczenie stomatologiczne dzieci jest tak ważne?

Pierwsze doświadczenia związane z wizytami u stomatologa mają ogromny wpływ na późniejsze do nich nastawienie!

Dlatego naszym najmłodszym Pacjentom poświęcamy najwięcej uwagi oraz przeprowadzamy procedury stomatologiczne w najbardziej komfortowych warunkach i rodzinnej atmosferze.

Dzieci często są wymagającymi Pacjentami, ale praca z nimi daje najwięcej satysfakcji. Edukację w zakresie dbania o zdrowy uśmiech powinno rozpocząć się jak najwcześniej. Im szybciej dziecko oswoi się z gabinetem dentystycznym i będzie mieć dobre doświadczenia związane z wizytą u dentysty, z tym lepszym nastawieniem będzie do niego wracać.

Jednym z największych błędów, to myślenie, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć!

O zęby mleczne należy dbać.

Próchnica w zębach mlecznych ma zasadniczy wpływ na kształtujące się zawiązki zębów stałych i na kondycję całego organizmu naszego dziecka. 

W WhiteLine opiekujemy się małymi Pacjentami już od pojawienia się pierwszego zęba mlecznego i pomagamy przejść od zębów mlecznych, poprzez uzębienie mieszane aż do zębów stałych. 

Drodzy Rodzice, pamiętajmy, że im więcej troski o zęby naszych pociech, tym większa ich wdzięczność w dorosłym wieku ❤️❤️❤️ 

Jakie zabiegi są wykonywane
w White Line w ramach
stomatologi dziecięcej?

Stomatologia dziecięca łączy w sobie elementy wielu innych dziedzin stomatologii, a w tym zakresie wykonujemy:

  • Fluoryzację, która wzmacnia zęby i hamuje wzrost bakterii,
  • Lakowanie polegające na minimalnej preparacji, dzięki czemu chronimy bruzdy zębów przed próchnicą. Zabieg ten wykonywany jest na zdrowych zębach,
  • Impregnację. Nasi najmniejsi nazywają ją „malowaniem ząbków”, a sam zabieg polega na nałożeniu roztworu azotanu srebra na powierzchnię zęba mlecznego. Kiedy powierzchnia ta jest bardzo mocno zniszczona i niemożliwe jest założenie wypełnienia. Impregnacja powoduje zahamowanie rozwoju próchnicy, dzięki czemu przedłużamy żywotność zęba mlecznego, do momentu kiedy pojawią się zęby stałe,
  • Leczenie endodontyczne (kanałowe) zębów mlecznych,
  • Ekstrakcję (usunięcie) zębów mlecznych i stałych,
  • Plastykę wędzidełka wargi i języka,
  • Pomoc we współpracy z logopedą, celem prawidłowej artykulacji głosek.

Uśmiech naszego małego Pacjenta po wizycie jest dla nas największym prezentem!

Dlaczego rodzice tak często
wybierają stomatologię White Line?

W naszej klinice od zawsze najważniejsze są komfort i bezpieczeństwo najmniejszych Pacjentów. Dlatego używamy tylko sprawdzonych materiałów do wypełnień, dzięki czemu skutecznie zwalczamy próchnicę. Jest to o tyle istotne, ponieważ nieleczona próchnica zębów mlecznych szkodzi zdrowiu zębów stałych. Próchnica i zbyt wczesne usunięcie zębów mlecznych mogą niekorzystnie wpłynąć na późniejszą kondycję zębów stałych. Stąd tak ważne są pierwsze wizyty u stomatologa, bo wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć!

Wizyta adaptacyjna

Ma ona za zadanie, aby nasz mały Pacjent zapoznał się z gabinetem stomatologicznym oraz z lekarzem. To wizyta w trakcie której nie zawsze musi dojść do leczenia, szczególnie jeśli mały Pacjnt wykazuje lęk przed leczeniem. Wtedy pokazujemy dziecku wszystkie sprzęty, wyposażenie gabinetu, tłumaczymy, że ssak to nasz „dentystyczny słoń” który swoją trąbą zasysa ślinę z naszej buzi. Nasz „odkurzacz wodny” to nasza turbina, „odkurzacz powietrzny” to nasza kątnica.

Dzięki takiej wizycie dzieci poprzez zabawę nabierają zaufania i chętniej poddaja sie leczeniu i współpracują.

Wizyta adaptacyjna z powodzeniem może być przeprowadzona zarówno przez lekarza jak i higienistkę stomatologiczną. Najważniejsze jest aby osoba, która przyjmuje naszego małego Pacjenta miała miłe i serdeczne nastawienie oraz serce do dzieci. Tylko takie osoby przyjmują naszych małych Pacjentów w WhiteLine.

Zapraszamy!

Nasz ekspert:

Lek. stom.

Simone Bleck

implanty,
protetyka, chirurgia