Higienizacja

Dlaczego higienizacja zębów jest tak bardzo ważna?

Regularne wizyty higienizacyjne pozwalają zachować piękny i trwały uśmiech, dzięki czemu czujemy się zdrowsi oraz pewniejsi siebie. Jak wiemy – lepiej zapobiegać niż leczyć! Większa uważność i dbałość o podstawowe zabiegi higienizacyjne pozwolą cieszyć się zdrowiem naszych zębów przez naprawdę długi czas. Długotrwale gromadzące się osady i kamień nazębny mogą prowadzić do próchnicy, a także innych niechcianych chorób. Dlatego nieodzownym punktem każdej wizyty higienizacyjnej jest instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej dopasowany indywidulanie do każdego Pacjenta.

Higienizacja ( wybarwianie płytki nazębnej,piaskowanie,skaling oraz fluoryzacja)  jest kluczowym zabiegiem, który pozwala uniknąć skomplikowanego, czasochłonnego i kosztownego leczenia.

Z myślą o komforcie naszych Pacjentów sprowadziliśmy do naszej Kliniki szwajcarski EMS AIR FLOW Prophylaxis Master, który w sposób bezbolesny usuwa miękki osad, ciemne przebarwienia, oraz kamień naddziąsłowy i poddziąsłowy z powierzchni zębów.

To urządzenie minimalizuje wszelkie niekomfortowe odczucia podczas zabiegu,
ograniczając potrzebę użycia narzędzi ręcznych i elektrycznych.

Największy możliwy komfort

Po Pierwsze

Końcówka Piezon NO PAIN została wyposażona w funkcję
dynamicznej regulacji mocy, która w sposób ciągły dostosowuje moc doprzykładanej siły dla zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta.

Po drugie

Podgrzewana woda eliminuje uczucie nadwrażliwości zębów podczas skalingu.

Po trzecie

Antybakteryjny piasek z ziaren o średnicy zaledwie 14 μm jest preparatem o największym stopniu rozdrobnienia w świecie stomatologii, eliminuje uczucie piasku w ustach podczas zabiegu a równocześnie skutecznie usuwa biofilm pozostawiając nienaruszone tkanki miękkie i twarde.

Po czwarte

Jest to jedyny piasek na rynku, który można stosować również u pacjentów z przewlekłymi chorobami jak cukrzyca, astma i inne.

Profesjonalny zabieg higienizacji to

1. WYBARWIANIE PŁYTKI NAZĘBNEJ za pomocą specjalnych gąbeczek nasączonych fuksyną , płytka nazębna zostaje wybarwiana ,dzięki czemu biofilm zabarwia się na różowo bądź fioletowo i jest doskonale widoczny dla pacjenta.

2. PIASKOWANIE zabieg usunięcia miękkiego osadu i ciemnych przebarwień powstałych m.in. od kawy, herbaty. Dzięki zabiegowi piaskowania zęby mogą rozjaśnić się o dwa tony.

zawansowany osprzęt do higienizacji

3. SKALING czyli usuwanie kamienia naddziąsłowego i poddziąsłowego za pomocą ultradźwięków. Zabieg ten jest jednym z najistotniejszych zabiegów hamujących rozwój chorób jamy ustnej.

4. FLUORYZACJA ZĘBÓW – na powierzchnię zębów
aplikowany jest preparat o odpowiedniej ilości fluoru , który wzmacnia
szkliwo,znosi nadwrażliwość pozabiegową  oraz zapobiega powstawaniu
próchnicy.

Instruktaż codziennej higieny jamy ustnej.

To, w jaki sposób dbasz o swoje zęby podczas codziennej higieny ma olbrzymi wpływ na ich stan.

W ramach zabiegu higienizacji jamy ustnej, nasza Higienistka udziela szczegółowych wskazówek dotyczących zasad pielęgnacji jamy ustnej w warunkach domowych.

Indywidualnie dobiera odpowiednią szczoteczkę i pastę do mycia zębów oraz udziela każdemu pacjentowi informacji jak wykonywać prawidłowe ruchy szczoteczka podczas mycia zębów, (wbrew pozorom, nie są to informacje oczywiste).

Higienistka doradzi również jak efektywnie posługiwać się nicią dentystyczna oraz irygatorem do higieny jamy ustnej w celu usunięcia płytki bakteryjnej z przestrzeni międzyzębowych.

Dzięki prawidłowej higienizacji jesteśmy w stanie utrzymać nasz uśmiech w pełni zdrowy i piękny!

Nasz ekspert:

Sandra Wedmann

Higienistka