Korony i mosty
na implantach

Czym jest odbudowa protetyczna na implantach?

Kiedy tracimy własny ząb, najlepszym rozwiązaniem takiego braku jest wszczepienie implantu, który dokładnie zastępuje i spełnia rolę korzenia naturalnego zęba. Jednak jest on jedynie podstawą dla odbudowy, jaką może stanowić pojedyncza korona, bądź most w przypadku braku kilku zębów.

Rozwiązania protetyczne oparte na implantach cechuje wysoka trwałość, komfort użytkowania który daje uczucie identyczne jak w przypadku zębów własnych.

Dla osób, które utraciły własne zęby i chcą funkcjonować bez obaw o komfort protez ruchomych, cieszyć się spożywaniem ulubionych potraw, to najlepsze i najbardziej naturalne rozwiązanie.

Warto dodać, że bardzo istotnym jest, że dzięki odbudowom na na implantach możemy uratować naturalne zęby przed szlifowaniem, które jest niezbędne aby stworzyć filary pod mający powstać most. 

Jak wykonujemy odbudowy
protetyczne na implantach?

Na wszczepionym wcześniej implancie za pomocą łącznika przytwierdzamy koronę wykonaną z tlenku cyrkonu bądź będąca odbudową pełnoceramiczną.

W przypadku mostu, w zależności od rozległości odbudowy możemy mieć wszczepionych od dwóch do sześciu implantów. Implanty te muszą stanowić stabilną podstawę do przyszłej odbudowy. Na tej bazie posadawiamy wcześniej przygotowany most. Dzięki temu Pacjent może swobodnie jeść i uśmiechać się ponownie.

W zależności od sytuacji klinicznej, prace protetyczne na implantach mogą być  cementowane lub przykręcane. W każdym przypadku naszym celem jest zapewnienie maksymalnej  wytrzymałości i estetyki wykonanych prac protetycznych,

Obie metody natomiast spełniają najwyższe normy stomatologiczne, a przy wyborze jednej z nich kierujemy się najlepszą estetyką oraz dobrem Pacjenta.

Funkcjonalność i estetyka – tym zawsze kierujemy się podczas leczenia protetycznego.

Nasz ekspert:

Lek. stom.

Simone Nowak

implanty,
protetyka, chirurgia

Usługi protetyczne
w White Line stomatologia

Korony i mosty
na implantach

Protezy zębów