Chirurgia stomatologiczna

Troska, doświadczenie i atraumatyczne procedury. Czyli chirurgia bez bólu!

W White Line zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy zawsze w sposób jak najbardziej bezstresowy dla Pacjenta, ponieważ cenimy sobie wysokie standardy jakości naszych procedur. Dobór odpowiedniej metody zawsze podyktowany jest praktyką opartą o anatomię i idzie w parze z dbałością o komfort i bezpieczeństwo Pacjenta.

  • 15 lat doświdczenia,
  • Leczenie bez bólu!
  • Atraumatycznae procedury

Jakie zabiegi wykonujemy
w ramach chirurgii stomatologicznej?

Usuwanie zębów

Ekstrakcja, czyli właśnie usuwanie zębów ma miejsce w przypadkach, w których z różnych przyczyn wyleczenie zęba innymi metodami nie jest już możliwe. Kluczem do skutecznie przeprowadzonego zabiegu jest odpowiedni dobór procedury i precyzyjne jej wykonanie. Wszelkie procedury ekstrakcyjne wykonujemy w minimalnie inwazyjny sposób. Dzięki czemu redukujemy stres z poziomu tkanek oraz eliminujemy odczyny pozabiegowe. 

Dzięki temu nasi Pacjenci bardzo szybko mogą wrócić do swoich codziennych zajęć.

Wyrywanie ósemek

Usuwanie ósemek polega na ekstrakcji zębów trzonowych potocznie zwanych zębami mądrości. Ósemki pojawiają się bowiem stosunkowo późno, zazwyczaj między 17 a 25 rokiem życia, a zdarza się, że nawet jeszcze później. Nie zawsze wyrzynają się równocześnie – czasami nawet z kilkuletnimi przerwami, powodując przy tym dolegliwości bólowe. 

Przed każdym tego typu zabiegiem przeprowadzamy szczegółową diagnostykę stanu tych zębów i decydujemy, czy kwalifikują się do ekstrakcji na podstawie badania radiologicznego.

Resekcja korzeni, czyli apikotomia

Resekcja korzeni to zabieg, dzięki któremu chcemy uratować zęby przed powikłaniami po nieprawidłowym leczeniu endodontycznym lub schorzeniach patologicznych albo wystąpieniu torbieli. Podczas zabiegu chirurgicznie usuwamy końcówkę korzenia zęba poprzez okienko kostne wraz z chorą częścią kości, a następnie zabezpieczamy jego wierzchołek korzenia specjalistycznym materiałem biozgodnym.

Kiedy wystąpią wskazania resekcję korzeni należy niezwłocznie przeprowadzić szczególnie, że nieleczone zmiany mogą  doprowadzić do poważnych zmian mogących mieć wpływ na cały nasz organizm.

Chirurgia stomatologiczna w White Line to komfort i bezpieczeństwo naszych Pacjentów.

Dlaczego warto wybrać chirurgię stomatologiczna w White Line?

  • Ponad 15 lat doświadczenia również przy najbardziej złożonych zabiegach to pewność skuteczności.
  • Przeprowadzane przez nas zabiegi wykonywane są przy pomocy specjalistycznych ręcznych narzędzi chirurgicznych, które wspomagane są najnowszej generacji fizjodyspenserem implanteo LED firmy Anthogyr.
  • Dodatkowo, dzięki wyposażeniu naszej kliniki w tomograf komputerowy jesteśmy w stanie przeprowadzić zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej w najbardziej przewidywalny oraz komfortowy dla Pacjenta sposób.
  • Cechuje nas wysoka jakość planowania zabiegu, ponieważ łączymy w sobie znakomite umiejętności naszej kadry oraz innowacyjne rozwiązania techniczne.
  • Zapewniamy najwyższy standard sterylności przeprowadzenia leczenia, co gwarantuje całkowite poczucie bezpieczeństwa i komfort Pacjenta.

Nasz ekspert:

Lek. stom.

Simone Bleck

implanty,
protetyka, chirurgia