Dzieci i młodzież - NFZ

Nasza klinika powstała z miłości do pięknego i zdrowego uśmiechu, o którym marzy każdy z nas. Doskonale wiemy, że dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważne w każdym wieku, a szczególnie w przypadku młodszych pacjentów, u których profilaktyka jest niezwykle istotna. Dlatego jako zespół dentystów oferujemy szeroki zakres usług zarówno prywatnie, jak i w ramach kontraktu z NFZ. Dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą nieodpłatnie skorzystać z naszej pomocy w ramach takich zabiegów jak:

profilaktyka stomatologiczna,
higienizacja jamy ustnej według protokołu GBT,
leczenie zachowawcze,
leczenie endodontyczne,
leczenie chirurgiczne,
leczenie protetyczne.

Dentysta NFZ – nasz zakres usług

Po pierwsze profilaktyka stomatologiczna, czyli skierowana dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia oferta, obejmująca dokładny przegląd jamy ustnej oraz fluoryzację. Profilaktykę mogą u nas Państwo wykonać w ramach prywatnej wizyty u jednego z naszych dentystów lub skorzystać w ramach szkolnych odwiedzin w naszej klinice. Higienizacja to kolejna usługa, jaką nasi stomatolodzy wykonują w ramach NFZ – zabieg obejmuje usuwanie kamienia oraz osadu z pomocą szwajcarskiego urządzenia EMS AIR FLOW Prophylaxis Master.

Nasza oferta dla młodzieży i mniejszych pacjentów w ramach NFZ oferuje jednak znacznie szerszy zakres. Nasi stomatolodzy zajmują się także leczeniem zachowawczym, w ramach którego uzupełniamy ubytki w uzębieniu w celu zapobieganiu powstawaniu próchnicy. Nasi mali pacjenci mogą skorzystać także z leczenia endodontycznego, znanego również jako leczenie kanałowe, które ma na celu odratowanie zęba przed koniecznością jego usunięcia. Dentyści naszej kliniki oferują również pełen zakres usług w ramach leczenia chirurgicznego, w ramach którego usuwamy zęby czy przeprowadzamy zabieg resekcji korzeni, polegający na usunięciu końcówki korzenia zęba poprzez okienko kostne wraz z chorą częścią kości oraz zabezpieczeniu materiałem biozgodnym. Nasi stomatolodzy świadczą także pomoc młodzieży i młodszym pacjentom w dziedzinie protetyki – doskonale bowiem wiemy, że każdemu z nas może zdarzyć się wypadek, w którego efekcie możemy stracić część uzębienia. Nasi dentyści poradzą sobie z każdym ubytkiem!

A wszystko to w ramach kontraktu z NFZ w naszej klinice White Line Stomatologia, która zlokalizowana jest na obrzeżach Piły w miejscowości Wysoka — szczegóły dojazdu znajdą Państwo w zakładce Kontakt.

Nasz ekspert:

Lek. stom.

Simone Bleck

implanty,
protetyka, chirurgia