Ortodoncja

Zdrowy i piękny uśmiech to marzenie każdego z naszych klientów, dlatego w naszej Klinice White Line Stomatologia zajmujemy się nie tylko profilaktyką i leczeniem zębów, ale także ortodoncją. Nasi lekarze leczą wady zgryzu oraz szczękowo-twarzowe, a także korygują nieprawidłowości zębowe. Zapraszamy do zapoznania się z usługami naszej Kliniki, która oferuje zarówno pełną diagnostykę, jak i wykonanie stałych lub ruchomych aparatów ortodontycznych. 

Diagnostyka ortodontyczna w Klinice White Line Stomatologia

 Pierwsza wizyta konsultacyjna rozpoczyna się od wykonania badania i sprawdzenia stanu uzębienia pacjenta. Podczas pierwszego spotkania wykonujemy również zdjęcia cefalometryczne oraz pantomograficzne i ustalamy plan leczenia.

 Warto wiedzieć, że leczenie ortodontyczne można przeprowadzić u pacjentów w każdym wieku. Aparat może być założony zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych, którzy borykają się z wadami zgryzu oraz szczękowo-twarzowymi lub wszelkiego rodzaju nieprawidłowościami zębowymi. Zadaniem naszych lekarzy jest pomoc w przypadku nierównomiernego rozmieszczenia zębów lub innych schorzeń wynikających z nieprawidłowych relacji między zębami i łukiem górnym, lub dolnym. Leczenie za pomocą aparatu pomaga przemieszczać zęby, ćwiczyć mięśnie i wpływać na wzrost szczęk. Dzieje się tak dzięki wywieraniu delikatnego ucisku na nie podczas noszenia aparatu, który dobierany jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Aparaty ortodontyczne w Klinice White Line Stomatologia  

Doskonale wiemy, że problemów z nieprawidłowym rozmieszczeniem uzębienia lub wad może być mnóstwo, dlatego w naszej ofercie proponujemy szeroki wybór aparatów dopasowanych do każdego rodzaju wad. Aparaty stałe przeznaczone są wyłącznie dla dorosłych oraz młodzieży ze stałym uzębieniem. Zostają one zamocowane za pomocą zamków i pierścieni do szkliwa na około dwa lata – po zdjęciu aparatu należy zastosować leczenie podtrzymujące w postaci innego aparatu lub specjalnych szyn. W zależności od problemu proponujemy dwa rodzaje stałych aparatów ortodontycznych: tradycyjne oraz samoligaturujące. Dla młodszych pacjentów naszej kliniki wykonujemy natomiast aparaty ruchome.