Chirurgiczne pogotowie stomatologiczne

Ból zęba, spuchnięte dziąsło, ukruszony lub pęknięty ząb i inne objawy świadczące o tym, że w jamie ustnej może rozwijać się stan zapalny, mogą wymagać szybkiej interwencji dentystycznej. Wychodząc naprzeciw pacjentom, którzy doświadczają wyżej wymienionych dolegliwości, nasza klinika zapewnia chirurgiczne pogotowie stomatologiczne, w ramach którego uzyskają oni szybką pomoc bez konieczności zapisywania się na standardową wizytę.

Chirurgiczne pogotowie stomatologiczne

Doskonale wiemy, że problemy z zębami często pojawiają się nagle, bez jakichkolwiek zapowiedzi. Mogą one występować także w trakcie nieukończonego leczenia. Bywa, że dolegliwości są dla pacjenta tak uciążliwe, że niemożliwe staje się doczekanie do umówionego terminu standardowej wizyty. Właśnie w takich sytuacjach nasi pacjenci mogą skorzystać z chirurgicznego pogotowia stomatologicznego, w ramach którego wykonujemy nie tylko bardziej standardowe czynności dentystyczne, ale także dużo bardziej skomplikowane zabiegi, jakimi są ekstrakcje zębów zatrzymanych, ósemek oraz pozostałości korzeni.

Zajmujemy się także resekcją wierzchołków korzeni, która polega na odcięciu korzenia zęba i oczyszczeniu przestrzeni go otaczającej ze stanów zapalnych oraz zmian chorobowych. W ramach chirurgicznego pogotowia stomatologicznego wykorzystujemy także rozwiązania mikrochirurgii z użyciem mikroskopu.

Kiedy nasi pacjenci mogą skorzystać z chirurgicznego pogotowia stomatologicznego? Są to przede wszystkim sytuacje, w których pacjent odczuwa ból, rozwija się opuchlizna, występuje podwyższona temperatura ciała lub doszło do uszkodzenia zęba. Z pomocy naszych dentystów mogą skorzystać także osoby, które odczuwają ból związany z wyrzynaniem się ósemek lub będących w trakcie leczenia kanałowego.

W celu umówienia możliwie najszybszego terminu zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 512 380 220 – każda wizyta uzgadniana jest indywidualnie w oparciu o rodzaj dolegliwości oraz liczby już zapisanych pacjentów na konkretny dzień.

Nasz ekspert:

Lek. stom.

Simone Bleck

implanty,
protetyka, chirurgia