Diagnostyka

Jak wygląda diagnostyka w White Line?

Wszyscy wiedzą, że prawdziwą sztuką nie jest wyleczyć ból, ale wyleczyć jego przyczynę!

Aby leczenie było skuteczne, należy postawić właściwą diagnozę i prawidłowo określić potrzeby Pacjenta oraz dobrać metody leczenia, które okażą się najlepsze w określonym przypadku.

Dlaczego właściwa diagnostyka jest kluczowa w doborze leczenia stomatologicznego?

  • Jest nieodzownym i pierwszym etapem każdego procesu leczenia. Dotyczy to wszystkich dziedzinach stomatologii, jak i całej medycyny!
  • To skuteczne narzędzie, dzięki któremu jesteśmy w stanie najlepiej zdiagnozować sytuację kliniczną Pacjenta.
  • Pozwala precyzyjnie zaplanować często skomplikowane i kompleksowe leczenie. W wielu przypadkach jesteśmy w stanie przedstawić symulację efektu końcowego leczenia, jeszcze przed jego rozpoczęciem.
  • Umożliwia ona przeprowadzenie zabiegu jak najmniej inwazyjnie, przez co stosowane metody leczenia stają się w stu procentach bezpieczne i biologiczne.
  • Dzięki prawidłowej diagnostyce możemy dobrać właściwe procedury, dzięki czemu zabieg staje się bardziej komfortowy, a proces leczenia szybszy.
  • Co najważniejsze dokładna diagnostyka pozwala dokonać prawidłowej oceny i tym samym uniknąć powikłań. Często również zdjęcia panoramiczne, bądź tomografia komputerowa pozwala wykryć problemy współistniejące o istnieniu których Pacjent nie miał świadomości.

Dlaczego właściwa diagnostyka
jest kluczowa
w doborze leczenia stomatologicznego?

Jest nieodzownym etapem każdego procesu leczenia. Prawidłowa diagnoza = prawidłowo dobrana i skuteczna terapia.

To skuteczne narzędzie, dzięki któremu jesteśmy w stanie najlepiej zdiagnozować sytuację kliniczną Pacjenta.

Można dzięki niej dobrać szybsze procedury, dzięki czemu zabieg staje się bardziej komfortowy, a Pacjent oszczędza czas i nie ponosi niepotrzebnych kosztów.

W dzisiejszych czasach jako lekarze nie powinniśmy leczyć „na oślep”. Zanim rozpoczniemy leczenie dokładnie musimy wiedzieć z jakiego rodzaju problemem mamy do czynienia.

Zdjecia pantomograficzne, tomografia komputerowa o wysokiej dokładności pozwalają nam dokładnie przeanalizować sytuację i genezę problemu z jakim zgłosił się do nas Pacjent. To pewność dobrze dobranego leczenia.

Przekłada się to bezpośrednio na bezpieczeństwo jakie oferujemy naszym Pacjentom w WhiteLine.

Diagnostyka cyfrowa – czyli jakość i precyzja

Diagnostyka stomatologiczna?
TYLKO w White Line!

Nasza klinika została wyposażona w najnowocześniejszy, dostępny na rynku, sprzęt diagnostyczny marki PLANMECA, dzięki czemu staliśmy się jednym z wiodących ośrodków diagnostycznych dysponujących tak zaawansowaną technologią.

W skład naszego sprzętu diagnostycznego wchodzi:

  • Tomograf CBCT, który spełnia wszystkie wymagania w zakresie implantologii, chirurgii stomatologicznej, leczenia kanałowego oraz periodontologii, wraz z analizą stawów skroniowo-żuchwowych i zatok szczękowych.
  • Zdjęcia panoramiczne wykonane w wysokiej rozdzielczości z wysoką dokładnością pozwala nam dokładnie ocenić całość aparatu zgryzowego naszego Pacjenta. 
  • Wewnątrzustny aparat rentgenowski, który daje nam możliwość uzyskania zdjęcia rentgenowskiego bardzo wysokiej rozdzielczości oraz rozdzielczości. Dzięki niemu wykonujemy zdjęcia punktowe podczas leczenia zachowawczego i endodoncji oraz zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe.
  • Dokumentacja fotograficzna – na każdym etapie leczenia wykorzystujemy specjalny, cyfrowy zestaw fotograficzny.  Zdjęcia w skali makro w znacznym powiększeniu pozwalają nam dokładnie ocenić sytuację kliniczną, dokumentować jego przebieg i na samym końcu porównać efekty przed i po zakończeniu leczenia.

Nasz ekspert:

Lek. stom.

Simone Bleck

implanty,
protetyka, chirurgia