Licówki

Czym są licówki?

Są to pełnoceramiczne płatki przytwierdzane do powierzchni zęba, a nazwa wzięła się właśnie od strony licowej zęba, czyli tej strony, która jest najbardziej eksponowana przy naszym uśmiechu. Stanowią one najcieńszy rodzaj odbudowy wykonywanej w naszej klinice. Zabieg polega na przyklejeniu cienkiego płatka porcelany do wcześniej przygotowanej licowej (przedniej) części zęba.

Dzięki licówkom poprawia się zarówno koloryt, jak i kształt uzębienia, dodając uśmiechowi blasku i odświeżonego wyglądu.

 

Najbardziej wymagający Pacjenci, mogą liczyć na stworzenie przez nas tzw. Mock-up’u. Jest to nakładana na własne zęby imitacja licówek, która pokazuje jak będzie wyglądać finalnie uśmiech po ich założeniu!

Korzyści płynące z zastosowania licówek:

Dzięki licówkom możemy stosunkowo szybko odzyskać piękny uśmiech zniczonych, bądź przebarwionych zębów, dzięki indywidualnemu dopasowaniu kształtu i koloru licówki.

Pełnoceramiczne licówki są niezwykle trwałe, przy prawidłowej higienie jamy ustnej spełniają one swoją rolę przez wiele, wiele lat.

Sam zabieg nakładania licówek jest niezwykle sprawny i małoinwazyjny, co przekłada się na większy komfort i bezpieczeństwo naszych Pacjentów.

Efekt jaki dają licówki jest niemalże natychmiastowy.

Zaraz po wizycie możemy cieszyć się nowym i pięknym uśmiechem.

Zastosowanie licówek znacznie poprawia wygląd, co ma oczywiście wpływ na samopoczucie oraz dodaje pewności siebie – przecież piękny uśmiech to najlepsza wizytówka!

Funkcjonalność i estetyka – tym zawsze kierujemy się podczas leczenia protetycznego.

Nasz ekspert:

Lek. stom.

Simone Bleck

implanty,
protetyka, chirurgia

Usługi protetyczne
w White Line stomatologia

Korony i mosty

Korony i mosty
na implantach

Protezy zębów