Profilaktyka stomatologiczna

Zdrowym i pięknym uśmiechem może pochwalić się każdy z naszych pacjentów. Wiemy bowiem, że stan ich zębów zależy głównie od profilaktyki, która wykonywana regularnie może przynieść naprawdę zaskakujące efekty. Uczymy naszych pacjentów już od najmłodszych lat, że dbanie o jamę ustną to nie tylko piękny wygląd, ale przede wszystkim zdrowe zęby na całe życie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych zabiegów profilaktyki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży.

Profilaktyka stomatologiczna – dla kogo i jak często? 

Oferujemy profilaktykę stomatologiczną dla uczniów szkół znajdujących się na terenie powiatu Złotowskiego, jak i również współpracujemy z gminami: Miasteczko Krajeńskie, Szamocin, Wysoka, Łobżenica, Krajenka, Białośliwie, Tarnówka oraz Wyrzysk. Dzieci uczęszczające do wymienionych szkół zostają zaproszone do naszej Kliniki, do której przyjeżdżają autokarami we wcześniej ustalonym dniu i godzinie. Spotkania te odbywają się regularnie co trzy miesiące w marcu, czerwcu, wrześniu oraz grudniu — dokładne terminy ustalane są z Panią Nikol i dopasowywane do indywidualnych możliwości każdej ze szkół. Aktualnie mamy pod swoją opieką około 4,5 tysięcy dzieci z okolicznych szkół i nie tylko.

Jak wygląda profilaktyka stomatologiczna? 

Po dotarciu do naszej Kliniki White Line Stomatologia dzieci zostają poproszone o zgromadzenie się w wyznaczonym miejscu i oczekiwanie na wyczytanie swojego nazwiska. Uczniowie przyjmowani są do gabinetu na zmianę — podczas gdy w jednym przeprowadzane jest badanie i fluoryzacja, w drugim dezynfekowany jest fotel, który będzie czekał na kolejnego pacjenta. Każdy uczeń proszony jest przez asystentkę do gabinetu i oczekuje na przyjście Pani doktor Simone Bleck oraz Pani  asystentki stomatologicznej i Pani Higienistki stomatologicznej.

W pierwszej kolejności wykonywany jest kompleksowy przegląd jamy ustnej. Stan uzębienia każdego dziecka jest zapisywany w specjalnych diagramach zębowych w systemie elektronicznym.

W następnej kolejności wykonywana jest fluoryzacja jamy ustnej oraz wydane zalecenia przez Panią doktor. Po przeprowadzonym przeglądzie i fluoryzacji każdy z naszych małych pacjentów otrzymuje drobny upominek od Naszej Kliniki, który ma zachęcić dzieci do dbania o swoje zęby na co dzień. Wraz z nim uczniowie korzystający z naszego programu profilaktyki stomatologicznej, otrzymują także karteczkę dla rodziców z informacją, czy dziecko ma zdrowe zęby, czy należy je leczyć, czy zalecana jest konsultacja z ortodontą lub, czy potrzebne jest wykonanie zabiegu higienizacyjnego.

Profilaktyka uczniów w naszej Klinice przebiega bardzo sprawnie, dzięki naszemu zespołowi, który z wielkim zaangażowaniem wykonuje powierzone mu obowiązki, jednocześnie mając podejście do małych pacjentów.

Oferta zabiegów dla dzieci biorących udział w programie profilaktyki stomatologicznej 

Nie każdy rodzic wie, że problemy z zębami mlecznymi są równie istotne, co te dotyczące uzębienia stałego. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców uczniów, korzystających z naszego programu profilaktyki, proponujemy skorzystanie z bezpłatnego leczenia stomatologicznego (w ramach NFZ) oraz zabiegów higienizacyjnych, na które dzieci można zapisywać co pół roku. Zabiegi higienizacyjne wykonywane są na sprzęcie marki EMS według protokołu GBT. Prywatnie taka usługa to koszt około 400 złotych.

Wszystkie usługi, realizowane są w naszej Klinice White Line Stomatologia w Wysokiej przy Placu Powstańców Wielkopolskich 5/1.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 512 380 220 lub adresem mailowym info@whiteline.pl.

Rozwiejemy wszelkie wątpliwości, pomożemy dobrać zabieg dopasowany do indywidualnych potrzeb Państwa pociech i umówimy wizytę w dogodnym dla Państwa terminie. Do kontaktu zachęcamy także szkoły, które chciałyby skorzystać z naszego programu profilaktyki stomatologicznej. Szczegóły dotyczące przebiegu wizyty w naszej Klinice mogą Państwo zobaczyć na poniższym filmiku – zapraszamy!

Nasz ekspert:

Lek. stom.

Simone Bleck

implanty,
protetyka, chirurgia