Leczymy

Nieprzyjemny zapach z ust

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach w ustach?

zawansowany osprzęt do higienizacji

Pierwsze wrażenie, można zrobić na innej osobie tylko raz! Najczęściej dzieje się to w kilka pierwszych minut od poznania. 

Nieprzyjemny zapach to jedno z bardziej przykrych dla otoczenia dolegliwości jakie mogą mieć Pacjenci. Niestety najczęściej wprawia to inne osoby w zakłopotanie, zniechęca do rozmowy na pierwszej randce, a nawet jest decydującym czynnikiem na rozmowie o pracę.

To co najbardziej problematyczne, to fakt, że najczęściej na tym cierpią osoby w otoczeniu, które najczęściej krępują się zwrócić uwagę tej osobie, której dotyczy ten problem.

Jednak nic straconego, ponieważ w WhiteLine Stomatologia mamy na to rozwiązanie!

Nieprzyjemny zapach z ust pojawia się najczęściej w przypadku:

złych nawyków żywieniowych powodujących obecność szkodliwych bakterii, a także niewłaściwego odczynu kwasowości w jamie ustnej,

nieprawidłowej codziennej higieny, szczególnie kiedy nie myjemy regularnie zębów albo stosujemy niewłaściwe środki do pielęgnacji,

dużego problemu z chorobą próchnicową na wielu zębach czy zaleganiu resztek pokarmu w ubytkach, który ulega rozkładowi gnilnemu,

chorób ogólnych związanych z przewodem pokarmowym typu – refluks żołądka, ale i cukrzyca oraz przewlekłe infekcje układu oddechowego również mają zły wpływ na nasz oddech,

nie jest tajemnicą, że palenie papierosów czy innych wyrobów tytoniowych nie tylko ma szkodliwy wpływ na zapach jamy ustnej, ale może powodować również odbarwienia płytki nazębnej.

Nieprzyjemny zapach z ust to tylko oznaka problemu!

Nie bagatelizuj nieprzyjemnego zapachu z ust, ponieważ w dłuższej perspektywie może on prowadzić do poważnych konsekwencji.

Halitoza to nieprzyjemny zapach z ust, który pomimo stosowania różnych środków osobistej pielęgnacji trwale utrzymuje się w jamie ustnej.

W jaki sposób w White Line leczymy halitozę?

Lecząc nieprzyjemny zapach na wstępie musimy zgromadzić niezbędne informacje. Dlatego przeprowadzamy pogłębiony wywiad z Pacjentem w tym kierunku.

Następnie przeprowadzamy dokładną analizę stanu jamy ustnej ze szczególnym uwzględnieniem periodontologicznej kondycji dziąseł, ubytków próchnicowych, oraz samego zgryzu.

Na tej podstawie dobieramy odpowiednią metodę leczenia. Najczęściej pierwszym krokiem jest przeprowadzenie zabiegów profesjonalnej higienizacji zębów. Dzięki temu uwalniamy jamę ustną od złogów. Kolejny krok, to instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej oraz dobór indywidualnych środków higieny osobistej każdego Pacjenta. Utrzymanie dobrej kondycji jamy ustnej w dużej mierze zależy właśnie od tego. Co zaskakujące większość Pacjentów korzysta ze złej szczoteczki, posiada nieodpowiednią pastę do zębów i co najgorsze – nie ma świadomości jak prawidłowo szczotkować zęby aby skutecznie usuwać osady, bez uszkadzania szkliwa.

Dalsze etapy terapii dobieramy indywidualnie w zależności od danego przypadku. Jednak zawsze efekt naszych działań jest jeden – świeży i wolny od nieprzyjemnego zapachu oddech.

Nasz ekspert:

Sandra Wedmann

Higienistka

Leczymy również:

Nadwrażliwość zębów

Krwawienie dziąseł

Nieprzyjemny zapach z ust

Leczymy ból zęba

Leczymy bez bólu