Usługi stomatologiczne

Nasz gabinet w swojej ofercie posiada usługi dentystyczne, które mogą wspomóc leczenie kanałowe zębów czy też innych problemów w jamie ustnej. Chirurgia stomatologiczna jest jednym ze spectrum działań dentysty, który usuwa ósemki, dokonuje resekcji korzenia czy też ekstrakcji. Oprócz tego przeprowadzamy również zabiegi zachowawcze.

Stomatologia zachowawcza zamiast terapii kanałowej zębów

Przed jakimkolwiek działaniem, jak chociażby interwencja chirurgiczna, należy najpierw dokonać diagnostyki. Może okazać się, że stomatologia zachowawcza będzie wystarczająca. Najczęstszym problemem jest próchnica. Dentysta w takim przypadku dokona potrzebnych do jej usunięcia zabiegów, a następnie wykona wypełnienie, którego zadaniem jest uchronienie przed powstawaniem kolejnych ubytków. To może przyczynić się do tego, że nie będzie potrzebne m.in. leczenie kanałowe zębów.

Protetyka stomatologiczna

Kiedy nie pomogły zabiegi zachowawcze, takie jak m.in. leczenie kanałowe zębów i potrzebne są działania z zakresu chirurgii, by usunąć ząb, można skorzystać z usług protetyki. W przypadku, kiedy nasze szkliwo jest zbyt zniszczone, by zastosować wypełnienie, wyjściem jest stała nakładka nazywana koroną. Oprócz niej wykonujemy także licówki, a co najważniejsze całe protezy. Leczenie implantologiczne stanowi jeden z punktów oferty naszej kliniki. Dentysta posługuje się tytanem klasy piątej, zapewniającym osteointegrację. Dzięki temu implanty są wytrzymałe.

Implanty po zabiegach chirurgicznych

W momencie, którym stomatologia zachowawcza wyczerpała swoje możliwości, pojawia się leczenie implantologiczne. Przebiega ono w dwóch etapach – chirurgicznym, a także protetycznym. W uproszczeniu – pierwszy z nich polega na ingerencji w tkankę kostną. Drugi natomiast związany jest z wszczepieniem implantu. Protetyka daje możliwość uzupełnienia brakującego szkliwa w naszej jamie ustnej trwałym materiałem, który może ułatwić m.in. żucie pokarmu. Wybierając ikonę danej usługi, można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przeprowadzanych zabiegów.