Leczymy

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu, który zachwyci naszych bliskich. Niestety, często zdarza się, że nie możemy się z niego cieszyć ze względu na zepsute szkliwo. W związku z tym leczymy ból zęba. Staramy się również znaleźć przyczynę, która powoduje krwawienie dziąseł czy też nieprzyjemny zapach z ust. Zabiegi stomatologiczne pomagają w znalezieniu problemu nadwrażliwości zębów.

Jakie mogą być przyczyny bólu zęba?

Kiedy czujemy, że coś dzieje się w naszej jamie ustnej, należy niezwłocznie udać się do dentysty, który odpowiednio zdiagnozuje nasz problem. Przyjmowanie substancji, które zawierają paracetamol czy ibuprofen, nie rozwiąże kłopotu. Nadwrażliwość zębów może wiązać się z rozwijającą się próchnicą, nieszczelnym wypełnieniem, odsłoniętymi szyjkami zębów czy też mechanicznym razem. W takim przypadku pomóc mogą nam zabiegi stomatologiczne, których zadaniem jest leczenie bólu i pozbycie się go.

Krwawienie dziąseł – przyczyny

Coraz więcej ludzi uskarża się na nadwrażliwość i krwawienie dziąseł. Jest to poważna sprawa, którą należy skonsultować z dentystą. Tylko odpowiednia pomoc stomatologiczna wskaże, jakie są przyczyny tego, co się dzieje. Może to wynikać z urazów mechanicznych, ale także ze stanów zapalnych, nieodpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej, a nawet z niedoborami witaminowymi. Dopiero po odpowiedniej diagnozie możliwe jest wskazanie rozwiązań, które uwolnią od tego problemu i wyleczą ból. Istnieje także prawdopodobieństwo, że w przypadku zaawansowanych krwawień dziąseł, potrzebne będą nawet zabiegi stomatologiczne.

Dlaczego mam nieprzyjemny zapach z ust?

Zastanawiałeś się kiedyś, skąd bierze się ten nieprzyjemny zapach z ust, przez który wstydzisz się odzywać? Przyczyn jest wiele. To chociażby nieodpowiednie przyzwyczajenia żywieniowe, choroby układu trawiennego czy też nieprawidłowa codzienna higiena, która doprowadzić może do próchnicy, nadwrażliwości lub nawet krwawienia dziąseł. By dowiedzieć się, co stoi za nieprzyjemnym zapachem, należy skonsultować się ze stomatologiem, który może zastosować odpowiednie leczenie.

Nadwrażliwość zębów

Krwawienie dziąseł

Nieprzyjemny zapach z ust

Leczymy ból zęba

Leczymy bez bólu