Leczymy

Krwawienie dziąseł

Co warto wiedzieć o krwawieniu dziąseł?

Krwawienia dziąseł nie wolno bagatelizować! Pasta do zębów, często jedynie maskuje dużo poważniejszy problem.

Często krwawienie dziąseł pojawia się jako skutek ich złego stanu albo gdy dochodzi do zapalenia przyzębia i jest wynikiem nieprawidłowej codziennej pielęgnacji. Faktem jest również, to że jest to problem dosyć powszechnie spotykany, z którym boryka się wielu Pacjentów. Dlatego w naszej klinice poświęcamy szczególną uwagę leczeniu tego typu problemów. Warto jednak pamiętać, że regularne wizyty higienizacyjne oraz prawidłowa higiena domowa to najlepsza metoda profilaktyki, dzięki której nasze dziąsła pozostaną zdrowe i silne na wiele lat.

Najczęstszymi przyczynami krwawienia dziąseł są:

Przyczyn krwawienia dziąseł jest wiele, ale do najczęstszych zaliczamy:

mechaniczne uszkodzenia – np. z powodu niewłaściwej techniki szczotkowania oraz źle dobranej szczoteczki,

stany zapalne – spowodowane chorobami ogólnymi, co prowadzi do paradontozy, odsłaniania szyjek zębowych, ruchomości zębów, a ostatecznie powoduje ich utratę,

nieprawidłowa bądź zła higiena jamy ustnej – częstotliwość i technika szczotkowania, nitkowanie, oraz regularne wizyty higienizacyjne utrzymują nasze dziąsła w prawidłowej kondycji, bez tego może dochodzić do krwawienia

niedobory żywieniowe – zarówno makro jak i mikroelementów, a zwłaszcza braki witaminowe mogą powodować osłabienie, a w konsekwencji i krwawienia dziąseł,

niektóre choroby ogólne – takie jak cukrzyca, czy choroby związane z krzepliwością krwi również mogą mieć istotny wpływ na stan naszego przyzębia.

Nie lekceważ krwawienia dziąseł! Im wcześniej zareagujesz na ten objaw, tym szybciej będziemy w stanie Ci pomóc!

Jak wygląda leczenie krwawienia dziąseł w White Line?

Rozwiązywanie problemów z krwawieniem dziąseł w White Line opieramy przede wszystkim na indywidualnym podejściu do naszego Pacjenta.

Każdą wizytę rozpoczynamy od dokładnej oceny kondycji jamy ustnej, dziąseł oraz zębów. Uzupełniamy to o pogłębiony wywiad periodontologiczny. Na tej podstawie wybieramy odpowiedni, indywidualny protokół terapeutyczny. W zależności od sytuacji włączamy odpowiednie zabiegi z zakresu profesjonalnej higienizacji jak i periodontologii. Może to być skaling, piaskowanie, a także kiretaż otwarty bądź zamknięty. 

Nieodłącznym elementem każdego procesu leczenia krwawienia dziąseł jest instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej, oraz dobór odpowiednich środków higieny osobistej.

Przeprowadzane przez nas leczenie krwawienia dziąseł skutkuje rozwiązaniem problemu u jego przyczyny, a nie zahamowanie samego krwawienia. Pamiętajmy, że to zjawisko często ma dużo poważniejsze podłoże, które należy zniwelować u źródła. 

Stosowanie past na krwawiące dziąsła może jedynie zatrzymać samo zjawisko, jednak nie rozwiąże przyczyny.

Nie należy bagatelizować tego problemu!

Umów się na wizytę już dziś.

Nasz ekspert:

Lek. stom.

Simone Bleck

implanty,
protetyka, chirurgia

Leczymy również:

Nadwrażliwość zębów

Krwawienie dziąseł

Nieprzyjemny zapach z ust

Leczymy ból zęba

Leczymy bez bólu