Protezy zębowe

Jakie protezy zębowe i dlaczego?

Protezy to prace protetyczne zdejmowane. Nie są one na stałe przytwierdzone do zębów własnych, bądź implantów. Są one rozwianiem najtańszym i są stosowane u osób,  które posiadają duże braki zębowe, bądź własne uzębienie resztkowe.

Chodzi tutaj o protezy częściowe i całkowite osiadające oraz protezy szkieletowe.

Protezy stosujemy w przypadkach kiedy nasi Pacjenci nie mogą pozwolić sobie na bardziej zaawansowane prace, a jednak zależy im na komforcie jedzenia.

Pomimo tradycyjnej konstrukcji i wynikających z tego ograniczeń staramy się, aby nasi Pacjencji zachowali nadal komfort jedzenia i żucia.

Dlaczego protezy
w White Line to dobry wybór?

To najpopularniejsze rozwiązanie w przypadku zupełnego lub prawie zupełnego bezzębia. 

Protezy mogą mieć różną formę, kształt i konstrukcję. Zawsze jednak mają odtwarzać braki w uzębieniu i pozwalać naszym Pacjentom jeść i żuć w sposób zbliżony do normalnego.

Pomimo, iż uzupełnienia ruchome nie mogą w pełni zastąpić braku zębów własnych ze względu na ich ruchomy charakter, są one powszechnie stosowane. Dzięki temu mamy duże doświadczenie i wiedzę w tym zakresie.

Każda proteza jest wykonana w indywidualny sposób. Rozpoczynamy zawsze od dokładnie przeprowadzonej diagnostyki. Na tej podstawie analizujemy sytuację w jamie ustnej, tak aby proteza była dostosowana w najbardziej anatomiczny sposób. 

Prawidłowe wykonanie protezy przekłada się na jej trwałość oraz komfort noszenia.

Odpowiednio wykonana proteza zapewnia wysoką funkcjonalność i zwiększa komfort użytkowania.

Musimy jednak pamiętać, iż protezy nie są biologicznie naturalnym rozwiązaniem. są one wyjmowane i tym samym nie dają takich samych odczuć jak własne zęby. 

Przed podjęciem leczenia zawsze rozważamy inne dostępne w naszej klinice możliwości i dopasowujemy je do możliwości naszych Pacjentów. 

O uzupełnienia ruchome należy dbać. Naturalną rzeczą powinna być dbałość o ich prawidłowe czyszczenie. Higiena jamy ustnej w warunkach domowych oraz regularne wizyty w naszym gabinecie celem wykonania profesjonalnej higienizacji dają pewność, że protezy będą spełniać swoje zadanie przez wiele lat.

Precyzja wykonania i indywidualne dopasowanie, to istota prawidłowo wykonanych protez.

Nasz ekspert:

Lek. stom.

Simone Bleck

implanty,
protetyka, chirurgia

Usługi protetyczne
w White Line stomatologia

Korony i mosty

Korony i mosty
na implantach